Flash LED Fresnel Lantern ZOOM Mk2 250W 2xWhite - 2200-5200K

 • Výrobce: Flash
 • Kód výrobku: P8100002
 • Dostupnost: Na skladě
 • Cena: 19 990Kč

 • Cena bez DPH: 16 521Kč

 • 4 ks a více - cena: 17 990KčScénický reflektor LED Fresnel 2in1 s korekcí teploty bílé a se široce nastavitelnými klapkami pro divadlo, film, TV studio a koncerty. Vyrobeno v EU. Zoom 10° - 60° skleněná Fresnel optika. Barva světla: teplá bílá 2200 K a naturální bílá 5200 K, výkon 250 W 16-bit stmívání, anti flicker, vysoká obnovovací frekvence 3000 Hz. Nastavitelný režim ventilátoru Theatre (tichý provoz) / Disco (maximální výkon). Dokonale zakryté šasi bez parazitního vyzařování.


V EU vyráběná profesionální světelná technika Flash určená pro divadla, televizní a filmové natáčení či prestižní koncerty je zárukou kvality a spolehlivosti. Množství originálních a vysoce moderních funkcí  světelných zařízení Flash Professional ve spojení s robustní konstrukcí a univerzálními možnostmi použití zaručuje za všech podmínek maximální kvalitu pódiového osvětlení.


Scénické LED reflektory Fresnel Lantern ZOOM jsou špičkovým produktem z dílny polské značky Flash, určeným především pro profesionální nasazení v divadlech, TV studiích, kulturních institucích a koncertním touringu. Jsou osazeny skleněnou Fresnel optikou umožňující nastavení Zoom v rozsahu 10° - 60°, neschází jim ani snadno demontovatelné flexibilní a široce nastavitelné klapky (Barndoor) a jejich šasi se může pochlubit dokonalým zakrytováním, jež eliminuje vešekeré nežádoucí parazitní vyzařování.

V divadelním prostředí přijdou vhod dva režimy chodu chladícího ventilátoru Theatre = absolutně tichý chod / Disco = maximální světelný výkon, kameramani v TV studiích zase ocení vysokou obnovovací frekvenci napájecícho zdroje (3000 Hz), jež eliminuje blikání obrazu v kamerách - tzv. Anti Flicker.

Obrovskou výhodu LED Fresnel reflektorů představuje jejich energetická efektivita - 300 W LED Fresnel reflektor se svým světelným výkonem plně vyrovná halogenovému zařízení o příkonu 1,5 - 2 kW. Díky tomu uživatel LED scénického osvětlení ušetří nejen na ceně elektrické energie, ale především na ceně instalovaných rozvodů, jež mohou být dimenzovány na výrazně nižší zátěž.

Kvalitní a výkonná COB LED obsahuje dva chipy s teplou bílou (2200 K) a přirozenou bílou (5200 K). Jejich kombinací lze scénu nasvítit bílou barvou o libovolném charakteru, při maximálním výkonu obou chipů pak teplota bílé odpovídá klasické halogenové žárovce.NOVĚ! Extrémně jemné stmívání


Dimmer se 16-bitovým rozlišením

Dimmer využívá v některých režimech dva DMX kanály pro dosažení výjimečně jemného rozlišení s celkem až 65536 úrovněmi stmívání! Díky tomu jsou světelná zařízení Flash série Professional ideální pro profesionální divadelní instalace, koncertní pódiové osvětlení, rentální společnosti a TV i filmové natáčení. Schopnost zcela a plynulého řízení intenzity osvětlení umožňuje i velmi jemné změny jasu a dovoluje precizní doladění výsledných barevných odstínů. 


Nastavitelný průběh stmívání

Nastavitelný průběh stmívání

Možnost nastvit různé křivky průběhu stmívání dovoluje velmi jemné přechody mezi úrovněmi jasu i ve standardním 8-bitovém režimu, pro který stačí pouze jediný fader. S křivkami jako "Log" nebo "S-Curve" získá uživatel přirozenější a jemnější stmívání, což se nejvýrazněji projeví při nízkých hodnotách DMX. Navíc tato funkce otevírá zcela nové možnosti míchání barev i při celkově nižších úrovních intenzity osvětlení.

 

Simulace halogenové žárovky - zpoždění dimmeru

Zpoždění reakce LED na změny nastavení dimmeru, jež připomíná reakci halogenové žárovky,  je dalším prvkem, který podporuje schopnost velmi jemného stmívání i v 8-bitovém režimu s jedním řídícím faderem. Zapojením tohoto režimu a volbou některé speciálně navržené stmívací křivky (např. "S-Curve") získáte dokonalý efekt stmívání bez viditelných skoků mezi úrovněmi.NOVĚ! Shodné barvy u všech výrobků série Flash Professional

Paleta přednastavených barev dostupná na separátním DMX kanálu je zkalibrována tak, že i při použití různých typů světelných zařízení série Flash Professional umožňuje dosáhnout vždy stejného barevného odstínu - bez ohledu na typ a výkon diody. Tato funkce dovoluje nasvítit celý prostor vyváženě, jednolitým barevným odstínem. Navíc pečlivá tovární kalibrace barevné teploty bílé ve všech zařízeních profesionální série zaručuje rychlé a stabilní vyvážení bílé barvy v televizních a filmových aplikacích.


NOVĚ! Kompatibilta s profesionálními TV kamerami - obnovovací frekvence 3000 Hz

Vysoká obnovovací frekvence odpovídající 3000 Hz funguje jako tzv. "Anti flicker" a přináší excelentní kompatibilitu se širokou škálou profesionálních i hobby kamer a televizních systémů. Při použití světelné techniky Flash Professional v TV studiu se díky této vlastnosti navždy zbavíte startostí s blikajícím obrazem.


NOVĚ! Barevný LCD 1,8” displej

Snadné ovládání funkcí zajišťuje barevný LCD displej s rozlišením 160 x 128px.  Na displeji můžete nastavit provozní režim, DMX kanál, rychlost Macro programů, zapnout pokročilé funkce a dokonce si přečíst uživatelský manuál, který je dostupný přímo v zařízení! Dobře čitelný DMX kanál, nebo číslo Macro programu dovoluje rychlou kontrolu provozního stavu i z větší vzdálenosti, bez nutnosti bezprostředního přístupu k zařízení.


NOVĚ! DMX módy – rozvržení kanálů pro všechny situace

Na výběr je devět různých DMX režimů, které vyhoví jak zájemcům o co nejjednodušší přístup k základním funkcím, tak zkušeným uživatelům, kteří v plné míře využijí všechny pokročilé možnosti zařízení.  Dostupný je samozřejmě také režim "Classic", známý jako  "D-S-R-G-B-W channel mode". Pro uživatele vyžadující maximální flexibilitu jsme připravili také režimy RGB a RGBW a jejich 16-bitové ekvivalenty.


Moderní, originálně navržená elektronika

Zařízení jsou vybavena funkcí regenerace DMX signálu, jež umožňuje bezproblémový přenos kontrolních dat na velkou vzdálenost i ve složitých světelných systémech bez použití dodatečných elektronických prvků jako jsou splittery. Neschází ani ochrana proti přehřátí, zaručující dlouhodobou životnost světleného zdroje i vnitřních obvodů. Pro aplikace, kde je hlavním kritériem tichý provoz (např. studiové a divadelní osvětlení) přináší série Flash Professional rychlostní režim ventilátoru "Theatre", při kterém jeho hlučnost poklesne na téměř neslyšitelné minimum. Pokud naopak potřebujete maximální výkon i v horkém prostředí, můžete využít režim "Disco", jenž zaručí dostatečné chlazení i v náročných podmínkách.


Unikátní patentovaná konstrukce

Výjimečně pokročilá konstrukce je jedním z nejtypičtějších rysů série Flash Professional. V kombinaci s vysokou kvalitou a robustním provedením jsou tato světelná zařízení ideální volbou jak pro menší hudební kluby a diskotéky, tak pro pořadatele velkých společenských akcí a festivalů. Promyšlené závěsné konzole, ergonomické úchyty a vhodně rozmístěné montážní otvory umožňují velmi pohodlnou, rychlou a flexibilní instalaci. Mezi charakteristickými vlastnostmi samozřejmě neschází ani vysoce kvalitní povrchová úprava a dlouhodobá spolehlivost.


Technické údaje


 • Příkon: 250W
 • Napájecí napětí: 100 - 245V, 50/60Hz
 • Typ LED: 2in1 COB 2x White
 • Počet LED: 1
 • Výkon LED: 3250W
 • Barevný LCD Displej

 • Barva: Bílá - 2200 K (teplá bílá) / 5200 K (naturální bílá)
 • Nastavitelný Zoom
 • Vyzařovací úhel:  10° (min) - 60° (max)
 • Lineární Dimmer: 0 - 100%
 • Strobo efekt: 1Hz - 20Hz
 • DMX standard: DMX 512
 • Počet DMX kanálů: 9 (nastavitelné režimy 2 - 7 kanálů)
 • Kontrolní rozhraní:  4 tlačítka
 • Provozní režimy:  DMX512, Auto, Sound-controlled, Master / Slave
 • Speciální funkce: 16-bit stmívání, nastavitelné stmívací křivky, simulace halogenové žárovky, regenerace DMX signálu, elektronická ochrana proti přehřátí
 • Demontovatelné klapky (Barndoor) se širokou možností nastavení

 • AC IN: powerCON
 • AC OUT: powerCON
 • DMX IN: XLR - 3 pin
 • DMX OUT: XLR - 3 pin

 • IP krytí: IP20
 • Materiál: ABS
 • Chlazení: Aktivní (2 režimy)
 • Rozměry: 35 x 37 x 45 cm
 • Hmotnost:  10,6 kg

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý